Falfelület előkészítése:
Más szolgáltatásink: https://aszfaltozas-terkovezes.hu/
Indítósín felhelyezése:
Legalább 3,5 cm mélyen és falazó anyagtól függően 50-80 cm-es távokon dűbelezzük a síneket! Vastagabb, nehezebb szigetelő anyagnál akár jobb lehet sűrűbben is rögzíteni!
Hőszigetelő lap ragasztás:
A polisztirolos hőszigetelő lapok felragasztásához használhatunk normál zsákos ragasztót, vagy speciális EPS ragasztó habot! (semmiféleképpen sem Purhabot, mivel a későbbi tágulása miatt a szintezést is elviheti a síkon). A kőzetgyapot hőszigetelő FKD lemezek esetén speciális kőzetgyapot ragasztót használjunk! A zsákos ragasztó anyag bekeverése után 5 percig pihentessük az anyagot, majd ezek ezután használjuk!
A lapok megkenése:
A szakzsargon szerint a lapok éleitől körben 5-6 cm-re kenünk, illetve 3-4 pontot teszünk egyenlően elosztva! Véleményem szerint ez felületfüggő! Ha sokat kell függőzni, az előbb említett megoldás a jó! Kicsi, illetve jó minőségű felületeknél a kezdőknek azt szoktam mondani, hogy kenjék meg fogas glettvassal, mivel hogy így egyenlő arányban lesz a felület ragasztva!
Dűbelezés:
A hagyományos dűbelezés esetén az EPS vagy kőzetgyapot lemezek felrakását követően olyan módon kell befúrni, hogy megfelelően lehessen rögzíteni! Ha már nem feszes, akkor nem tart semmit, illetve ez kitarthat a hálózás során is! Anyagszükséglete 5-6 db / négyzetméter, módja a táblák közepe, illetve találkozási pontjai! Használt lakást mindenképpen, újakat pedig 4 méter felett szükségszerű dűbelezni!
Élvédőzés:
A ragasztás és élvédőzés után következnek az élvédők felhelyezése és ablakkávák hálózása! Az élvédőzéssel hoszabb távú és szebb sarkokat alkothatunk! Az ablakkávák találkozási pontjánál ahol élvédőztünk, ott beszoktunk helyezni egy plusz hálóerősítést a utólagos repedések elkerülése érdekébe!
Üvegszövet háló beágyazása:
Az üvegszövet hálót az egész felületén be kell ágyaznunk a ragasztóba! Először kb. 2,5 mm vastagságban fogas glettvassal felkenjük a ragasztót, majd a levágott hálót beillesszük a ragasztóágyba! A hálónak nem szabad gyűrődnie, nem rogyhat meg! A hálócsíkok között kb. 10 cm-es átfedések legyenek!
Glettelés:
A hálózást követően van, aki szokott glettelni, van, aki nem! Mestere válogatja, nálunk is változó a brigádjaink között! Általában aki másodiknak szokott glettelni, az vékonyabban ágyazza be a hálót, az anyagfelhasználás nagyjából egyforma! Kézügyesség függő!
Alapozás:
Az alapozás nagyon fontos! Beállítjuk egy felület szívását, ezáltal szabályozzuk az anyag és színfelvételét! Nem mellékesen pormentesítjük is a felületet! Egy jó alapozással nagyobb esély van arra, hogy elkerüljük a későbbi foltosodást és hosszabb távú színtartóságot nyújthatunk a falazatunknak! Az alapozót vagy az előírtak alapján, vagy egyáltalán ne hígítsuk! Száradási idő általában 24 óra!
Színezés:
A szigetelési idő leteltével a befejező munkálataink közé tartozik a vakolat felhordás! A vakolat anyagában véve lehet több féle: szilikon, műgyantás, zsákos stb.! Megjelenését tekintve pedig dörzsölt, kapart hatású! Az anyagok és hatások között mind megjelenésben, mind felhordásban is van különbség a megfelelő hatás elérésének érdekében! Ezt a munkafolyamatos mindenféleképpen bízza szakemberre!
A felhordást csak megfelelő időjárási körülmények között végezhető el! Ködben, szélben, esőben, tűző napsütésben, és +5 C alatti hőmérsékleten tilos dolgozni!